Aktualnie znajdujesz się na:

Wyszukiwarka

Zespół

Konrad Starczewski

W Instytucie Pamięci Narodowej pracuje od 2010 r., obecnie Naczelnik Wydziału Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN, z wykształcenia historyk i operator. W IPN zajmuje się głównie koordynacją projektów edukacyjnych i filmowych oraz nagrywaniem relacji Świadków Historii. Reżyser filmu Zapora oraz współreżyser filmu Wybraniec bogów. Autor wielu produkcji multimedialnych IPN. Specjalizuje się w nowoczesnych formach audiowizualnych, dających możliwość atrakcyjnego przekazu edukacyjnego. Prywatnie pasjonuje się filmem i kolarstwem.

Karol Litwin

W IPN od 2017 r. Obecnie pracuje na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Notacji i Opracowań Multimedialnych w BEN IPN, koordynator multimedialnych projektów edukacyjnych z zakresu najnowszej historii Polski, organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Jest współtwórcą wielu nagrań ze Świadkami Historii. Interesuje się polityką historyczną, historią wojen i konfliktów zbrojnych oraz strzelectwem.

Artur Kłus

W Wydziale Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN pracuje od 2020 r. Z wykształcenia socjolog i pedagog. Koordynator projektu opowiedziane.ipn.gov.pl. Zajmuje się procesem montażowym publikowanych notacji, planowaniem i organizacją nowych nagrań. Autor książki Premier. Jan Olszewski, współtwórca (z dr Justyną Błażejowską) wystawy o Janie Olszewskim Spojrzeć ludziom prosto w oczy. Interesuje się historią opozycji demokratycznej w okresie PRL. W wolnym czasie lubi słuchać głośno muzyki, chodzić na koncerty i wydarzenia kulturalne. 

Tomasz Sikorski

Pracownik Wydziału Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN od 2017 r. Organizuje i przeprowadza spotkania ze Świadkami Historii, opracowuje merytorycznie uzyskane relacje. Prywatnie bada i opracowuje wybrane zagadnienia z historii Polski w pierwszej połowie XX w. Specjalizuje się w zakresie dziejów harcerstwa, wybranych zagadnieniach dotyczących Wojska Polskiego oraz falerystyce harcerskiej i wojskowej. Posiada bogate zbiory tematyczne. Jest autorem książek, m.in.: Harcerskie Odznaki Honorowe 1916-1989, Krzyż harcerski 1913-2013, Z krzyżem harcerskim w bój 1914-1921, Antoni Sikorski, Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej. Pisuje też artykuły.

Paulina Żak

W Wydziale Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN pracuje od 2019 r. Z wykształcenia architekt wnętrz. Studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pozwoliły jej zagłębić się w świat grafiki. W biurze projektuje i tworzy identyfikację do nowych projektów. Jest autorką m.in. koncepcji graficznej portalu opowiedziane.ipn.gov.pl, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia” oraz wystawy plenerowej Tu rodziła się Solidarność. Prywatnie interesuje się meblarstwem i kaligrafią.

Szymon Nowak

Pracownik Wydziału Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN od 2019 r. Z wykształcenia historyk. Zajmuje się głównie opracowaniem notacji oraz koordynuje prace przy serii biograficznej Bohaterowie Niepodległej. Jest autorem ponad 20 książek historycznych dotyczących przede wszystkim tematów związanych z Powstaniem Warszawskim i Żołnierzami Wyklętymi. Jego najważniejsze publikacje to: Dziewczyny Wyklęte, Dworzec Gdański 1944, Lekarz z Auschwitz.

Julia Krajewska

Pracownik Wydziału Notacji i Opracowań Multimedialnych BEN IPN od 2021 r. Absolwentka historii oraz historii w przestrzeni publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się tworzeniem tekstów oraz publikacją ich na stronie opowiedziane.ipn.gov.pl. Interesuje się niekonwencjonalnymi tendencjami w badaniach historycznych, metodologią historii oraz popularyzacją wiedzy historycznej.

Opcje strony

do góry