Marek Siedlecki
Uczestnik wydarzeń Radomskiego Czerwca 1976, represjonowany, emigrant polityczny od 1987 r.
Marek Jacek Siedlecki urodził się 17 sierpnia 1958 r. w Radomiu. 25 czerwca 1976 r. brał czynny udział w strajku, którego bezpośrednią przyczyną była zapowiedziana dzień wcześniej w Sejmie PRL przez premiera Piotra Jaroszewicza drastyczna podwyżka cen artykułów żywnościowych. Marek Siedlecki, w związku z udziałem w demonstracji został zatrzymany i umieszczony w Areszcie Śledczym w Radomiu. Był bity i poniżany w ramach organizowanych przez milicję „ścieżek zdrowia”. 26 czerwca 1976 r. został skazany przez Sąd Rejonowy w Radomiu na karę 2 miesięcy aresztu. W dniu 16 września 1976 r. Sąd Rejonowy w Radomiu zmienił wyrok na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Tego samego dnia został zwolniony z aresztu. W ramach represji powołano go do wojskowej jednostki chemicznej w Świnoujściu, gdzie otrzymał dozór kuratora wojskowego. Po odbyciu służby ze względu na swoją przeszłość nie mógł znaleźć stałego zatrudnienia. W związku z tym w 1987 r. zdecydował się na emigrację do Grecji, a stamtąd do USA. Do Polski powrócił dopiero w 2006 roku.
W 2016 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.